• Wyiscie z Uni wiaze sie z clem czyli towary podrozeja i wieloma innymi problemami. Anglia juz to odczula wiec powinno to byc ostrzezeniem dla pis. Ludzie nie dajcie sobie wmowic ze Unia jest zla i Niemcy sa zli. Bez Uni bedziemy biednym krajem.Wielkim przywilejem jest to że mamy język i potrafimy rozmawiać więc rząd tego kraju może rozmawiać z innymi krajami ponieważ to tam wysyła swoje towary jak i odbiera. Unia europejska    www  tylko sprawia problemy w tej i każdej innej kwesti. O czym ty piszesz "Anglia juz to odczula " w Angli nic sie jeszcze nie zmienilo, funkcjonuje nadal na tych samych zasadach bo nadal jest w UE, nie jest to dobre te ich opuszczenie UE ale skutki beda po calkowitym odejsciu a nie teraz cla sa w dwie strony wiesz ?

  bez Unii bedziemy placic 40% mniej za prad bo odpadna koszta zakupu limitow CO2

  bez Unii nie bedziemy musieli wplacac do wspolnego budzetu - od 2020 juz bedziemy platnikiem netto

  bez Unii nie bedzie koniecznosci implementacji tych wszystkich regulacjiOni naprawdę dopiero teraz zorientowali się, że jak zagraniczne firmy przeniosą swoje zakłady na kontynent, to stracą setki tysięcy miejsc pracy, technologię na wiele nowoczesnych wyrobów, wpływy z podatków, wpływ na kształt Europy i ogromny rynek zbytu na swoje wyroby. Wszystko z powodu ceł wwozowych do UE, która jest ich głównym odbiorcą. Poza tym jest problem z Irlandią, bo odżyją sprawy starć protestantów z katolikami. Przewiduję też rozpad Królestwa z powodu głównie Szkocji, która głosowała za pozostaniem w UE. Anglicy nie mają żadnej gałęzi przemysłu, która mogłaby ich podciągać do góry. Mieli kiedyś np przemysł samochodowy tak nienowoczesny, że nikt nie chciał ich aut kupować. Szkoci sobie poradzą sami. Mają swoją whisky, swoje sery i nie muszą pójść drogą Anglików i Walijczyków. Teraz skamlą o okres przejściowy, skamlą o unię celną, skamlą o wszystko. Ciekawe, że nie poszli po rozum do głowy, jak wrzucali kartki za wyjściem  klimatyzacja mieszkaniowa Warszawa  z UE. Jak chce się mieć przywileje, to trzeba mieć i zobowiązania. Anglicy zawsze chcieli więcej przywilejów i jak najmniej zobowiązań. Tak się nie da.

  bez Unii bedzie mozna spokojnie repolonizowac media zeby szwaby przestaly nam sie tutaj wtracac

  Znalezione obrazy dla zapytania brexit

  bez Unii bedzie mozna spokojnie handlowac z calym swiatem - bo unia nam to ogranicza Unia to fajna rzecz. Niestety ludzie nie umieją tego docenić. Jeśli angole chcą iść sobie z Unii to niech idą. Tu nie ma co na siłę trzymać. Gdyby składki i dotacje przyznawane były od PKB danego kraju to by pewnie zostali. Chcą sami na siebie pracować, to niech pracują. W nosie z nimi. Oby wszyscy emigranci wyjechali z tej zapchlonej wyspy. Może wtedy ściągną sobie Syryjczyków? Jakby unijni nacjonalisci głośno nie szczekali to Wielka Brytania i tak wyjdzie z unii ponieważ odbyło się referendum w tej sprawie i w dalszej perspektywie jest to znakomity ruch bo już wiemy, że w marcu 2019 roku będą mieli dostęp do światowego rynku bez unijnego prawa nakazu i zakazu. A poza tym Anglicy już mają dość multikulti i chcą żeby ich kraj był Anglią a nie zlepkiem ludzików w rękach globalistów i trzeba przyznać że unia europejska wyraźnie się do tego przyczynia


  votre commentaire
 • Myśleli, że wyjdą i dalej będą profity. A tu okazuje się, że nareszcie dostaną za swoje i trzeba będzie zakasać rękawy po wiekach wykorzystywania innych. Jakby unijni nacjonalisci głośno nie szczekali to Wielka Brytania i tak wyjdzie z unii ponieważ odbyło się referendum w tej sprawie i w dalszej perspektywie jest to znakomity ruch bo już wiemy, że w marcu 2019 roku będą mieli dostęp do światowego rynku bez unijnego prawa nakazu i zakazu. A poza tym Anglicy już mają dość multikulti i chcą żeby ich kraj był Anglią a nie zlepkiem ludzików w rękach globalistów i trzeba przyznać że unia europejska wyraźnie się do tego przyczynia O czym ty bredzisz uk zamyka się na europe na cywilizowana europe i będą ściągać pracowników z trzeciego świata . To nie ma nic z multikulti wspólnego . I do jakiego rynku będą mieli dostęp , Indie Chiny ? Zdecydowanie Anglikom rozum odebrało. Szkoda tylko szeroko otwartego dla głodujących Polaków rynku pracy. Teraz jak zabraknie siły roboczej z byłych demoludów to długo potrwa zanim wdrożą do roboty te hordy niegramotnych koziarzy którym udaje się wedrzeć do zasiłkowego raju. W wyniku badań populacji w Polsce stwierdzono, że ok 50% ludzi nie rozumie przeczytanego tekstu. To znaczy, że np nie rozumie przeczytanej instrukcji obsługi prostego urządzenia. Nie sądzę, żeby w UK było inaczej. W rozumieniu niektórych polityków takimi ludźmi można, a nawet trzeba manipulować. Zrozumiał to szybko Pis, w osobie Jacka Kurskiego. TVP trafia bezbłędnie do tych co nie rozumieją czytanego. Opirasz sie na wynikach badań z 1987 roku. Teraz w 2018 już pięcioletnie dziecko swobodnie radzi sobie z komputerem , co nie znaczy , że emocjonalnie i psychicznie jest tak rozwinięte ,ze może ulec taki hasłom jak "róbta co chceta , gender , czy prowokacyjne kolorowe dni w szkołach do jakich dążą manipulanci z TVN czy tolerancyjni liberałowie z UE.


  votre commentaire
 • Unia nie może się ugiąć musi wyrwać jak najwięcej nie może ugiąć się na wniosek 50 firm nawet nie wiadomo jak bogatych jak się podda i pozwoli Wielkiej Brytanii sytuacja będzie wyglądać jak człowiek który negocjuje z firmą ceny prądu i ustala że płaci 1 grosz rocznie anglicy teraz zauważyli trudności oraz nie korzystne skutki wyjścia z unii i chcą co jasne ich uniknąć nie można im na to pozwolić trzeba wyrwać jak najwięcej bo jeśli oni wezmą więcej my znaczy UNIA w tym POLSKA będziemy mieć mniej . Unie europejską szkoda nawet komentować ale jeszcze bardziej szkoda, że naszą Polskę coś takiego właśnie spotkało, więc z tego powodu można bić brawo dla Brytyjczyków za pogotowie kanalizacyjne    znakomitą decyzje podjętą w 23 czerwca 2016 roku która sprawi że już w marcu 2019 roku pełnoprawnie będą wolnymi ludzmi i gospodarzem we własnym kraju bez nakazu i zakazu unijnych traktatów i antyeuropejskich wartości Jesli uwarzasz ze wyjscie Polski z Unii bedzie poza kasta Pis i klerem korzystne dls Polakow to zbieraj podpisy i organizuj referendum Pan Duda i pan Rydzyk swietnie pana zrozumieja i popra. Co do reszty musi pan sie postarac Nie było Unii i było ok , wszyscy dawali radę żadnego strachu o cokolwiek .A możni tego świata są przerażeni że coś im się odbiera że piaskownica już nie tak będzie wyglądała ,

  Znalezione obrazy dla zapytania brexit

  zabawek już nie tyle ile było .Strach ma wielkie oczy panowie i panie , to był tylko twór coś na podobieństwo dawnego ZSRR tylko w ładniejsze ciuszki ubrane , trzeba żeby to draństwo zniknęło i już ,czy to tak wiele nie i pierwszy krok zrobili Brytyjczycy i tak trzymać . A krach finansowy czy byłby ten twór ZSRR czy nie to i tak będzie i tak i dotknie cały świat . Tutaj trzeba bić brawo dla osoby z zasługami jaką niewątpliwie jest Nigel Farage ponieważ to właśnie on uświadamia europejczyków czym jest unia europejska i po co jest unia europejska. Jak wrócą cła na granicy UK-UE to Brytole zmądrzeją i zapragną powrotu do EU, bo papu zdrożeje u nich o 1/5 lub 1/4. Co prawda mają swój The BC, ale ani IT ani Roys-Roysów tam nie sprzedadzą, bo nikt tego tam nie kupi, poza kilkoma krajami jak Kanada i Australia. Głównym powodem ludzi głosujących za brexitem jest to co można zobaczyć na ulicach Londynu czy innych miast a w głównej mierze za to odpowiedzialni są właśnie przedstawiciele biznesu. Zresztą na YouTube można zobaczyć dokument na którym Anglicy mówią, że mają po dziurki w nosie emigrantów z innych państw unii a co dopiero nowo przybyłych z Afryki czy Azji. Z jednej strony chcialbym wyjscia z UE poniewaz zaczeto by nas szanowac . Juz brakuje ludzi do pracy . Z drugiej strony , boje sie o kurs funta i lata pracy w Polsce zaliczane do emerytury w UK , ktora nalezec mi sie bedzie za lat 4 . Brytole to wcale nie taki madry narod jak niektorzy pisza . Doly spoleczne to w wiekszosci niewyksztalceni ludzie . W wieku 15-16 lat podejmuja albo i nie prace , prowadzeni "za raczke " przez rzad   pogotowie-wodociagowe.pl , oglupiani zasilkami i marycha biora wszystko co im powiedza . Nie maja w wiekszosci zielonego pojecia o polityce . Teraz dopiero mowia ze nie beda mogli tak swobodnie jezdzic na mecze czy weekendowe wypady . Cale UK  Unia to fajna rzecz. Niestety ludzie nie umieją tego docenić. Jeśli angole chcą iść sobie z Unii to niech idą. Tu nie ma co na siłę trzymać. Gdyby składki i dotacje przyznawane były od PKB danego kraju to by pewnie zostali. Chcą sami na siebie pracować, to niech pracują. W nosie z nimi. Oby wszyscy emigranci wyjechali z tej zapchlonej wyspy. Może wtedy ściągną sobie Syryjczyków?


  votre commentaire
 • Poprzedni premier brytyjski, zrobił sobie kuku: chciał coś udowodnić, a wyszło - "na złość babci"... Mimo, że obecnie wielu żałuje tego co się stało i wolałoby pozostania w Unii, odwrotu nie ma . Stracą wszyscy, myślę, że wielu już straciło . Polacy już są w odwrocie, waluta staniała, trudniej tam pracować, a dla tych co pozostaną - będzie trudniej dojechać i wrócić . Niestety moja opinia się potwierdza. Angole czyli Brytany to jedna wielka ciemna masa i niech ich wszystkich raz nareszcie nagły szlag trafi. Dopiero wtedy Europa może odetchnie. Unia się rozpadnie sama to tylko kwesta czasu. Jedynym ratunkiem jest wymiana rządzących lewackich fanatycznych głąbów i ograniczanie ich liczby o co najmniej połowę.Toż to pożera prawie ćwierć budżetu. Pamiętam protesty ludzi w tym celu w samej Brukseli. Brytyjczycy potrzebuja wstrzasu, zeby zrozumiec, ze czasy ich kolonialnej potegi dawno minely. Oni byli juz mocno zapoznieni przy wstepowaniu do UE, wlasciwie nie spelniali wtedy kryteriow, a w UE szybko sie podreperowali. 

  Znalezione obrazy dla zapytania brexit

  Teraz dopiero przyjdzie prawdziwe "sprawdzam". przez decyzje cam erona,ktory przeszedl do historii jako najgorszy premier GB brytyjczyucy dostana mocno po krzyzu a i Irlandie moga stracic. Szkocja tez nie jest pewna.jesli to sie stanie oznaczac to bedzie ,ze wlasnymi rekami dokonali rozbioru imperium,w drodze referendum, zwolennicy wychodzenia z unii jakoś nie potrafią wymienić konkretnych zysków z takiego pociągnięcia.

  moim zdaniem Brytyjczycy na tym wyłącznie tracą a dla Polski była by to kompletna katastrofa. co zrobiło się im ciepło w gacziach. UE dawno powinna sie pozbyć WB. Prezydent Francji Degol przestrzegał swego czasu przed przyjmowaniem do wspólnoty WB i wiedział co mówi.

  A wiele firm i instytucji na kontynencie tylko czeka, zeby zajac miejsce Brytyjczykow, glownie w sektorze uslug finansowych. Ktoś powie dwa czy trzy miliony to jeszcze nie taka wielka ilość. Zobaczmy więc, jaka to jest siła wyborcza. W Polsce jest ponad 30 milionów ludzi uprawnionych do głosowania. Biorąc pod uwagę, że frekwencja wynosi z reguły koło 50%, daje nam to 15 milionów aktywnych wyborców. 1,5 miliona z nich to aż 10%! Gdyby więc udało się Ukraińcom zorganizować to mogliby stworzyć trzecią siłę w sejmie, bez której poparcia może się okazać niemożliwe stworzenie koalicji! Jeśli nawet dzisiaj wydaje się to mało realne to wystarczy, że popłyną fundusze z Ukrainy i ta drzemiąca siła się przebudzi.


  votre commentaire
 • Teraz niestety mamy problemem z doborem fotowoltaiki do naszego domu 160m2.

  Przyjmując że będziemy zużywać: zużycie energii na poziomie 7 500 kWh rocznie - implikuje to instalacje na poziomie 8kW - koszt takie instalacji to średnio między 25.000 a 35.000 PLN + Do tych kwot należy dodać elementy magazynowania energii i dodatkowy przemiennik. 

  Teraz mamy mieszane opinie bo różne firmy przepychanie  rur   mówią nam różne rzeczy z tym związane. Jedni mówią że w Polsce nie ma wystarczająco naświetlenia na tego typu instalacje a drudzy mówią że bez problemu mają takie instalacje inwestorzy i się to sprawdza. 

  Czy macie jakieś koncepcje na ten temat ? Jakieś doświadczenie z instalacją off-gridową ? 

   jakich efektów można się spodziewać po 8kWp...:

  "Latitude: 52°13'46" North, 

  Longitude: 21°0'44" East

  Nominal power of the PV system: 8kWp

  Inclination of modules: 35deg.

  Orientation (azimuth) of modules: 0deg.

  Fixed angle 

  Month Ed Em Hd Hm

  1 6.55 203 0.97 30.1

  2 10.60 296 1.59 44.6

  3 23.00 713 3.59 111

  4 29.80 895 4.86 146

  5 32.00 993 5.44 169

  6 32.40 971 5.55 166

  7 31.20 966 5.40 167

  8 29.60 918 5.06 157

  9 23.50 704 3.87 116

  10 15.60 484 2.49 77.1

  11 7.14 214 1.10 33.0

  12 5.05 157 0.75 23.4

  Year 20.60 626 3.40 103

  Ed: Average daily electricity production from the given system (kWh)

  Em: Average monthly electricity production from the given system (kWh)

  Hd: Average daily sum of global irradiation per square meter received by the modules of the given system (kWh/m2)

  Hm: Average sum of global irradiation per square meter received by the modules of the given system (kWh/m2) Jedno źródło energii to... BRAK źródła.

  Brać trzeba to, co w danej CHWILI jest (zwykle w olbrzymim naddatku) i chować "na potem".

  Taki dom to wyspecjalizowany magazyn energii (ciepła , prądu) obudowany pomieszczeniami mieszkalnymi.

  Jak sę policzy średnią ILOŚĆ energii oferowanej przez Naturę, to wyjdzie, że jest jej dość.

  Tylko... nogami się ją gromadzi i w dziurawych wiaderkach trzyma, to jej... nie ma!

  A zwykła byle trawka nawet za kołem podbiegunowym sobie jakoś radzi...

  Więcej umie niż my...

   

  PVGIS (c) European Communities, 2001-2012"


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique