• logika

  Polska idiotami stoi; pamiętam kiedy poniektórzy, gorąco namawiali do głosowania na Dudę, co miało w/g ich pokrętnej logiki, rozłożyć PIS na łopatki.

  Potem uparcie głosili nieuchronny upadek PIS, który już za chwilę miał nastąpić w wyniku szaleńczych działań tej partii. Z tym „rozpychaniem się w Europie” to lekka przesada. Pyskują na rynek wewnętrzny, w guście własnych wyborców, przekonanych że bezczelność = siła. Na zewnątrz grzecznie wszystko podpisuja z wyjątkiem spraw dotyczących zakresu ich władzy wewnętrznej.

  Na dodatek siędzą w kieszeni niemieckiej, bo muszą pożyczac na swoje rozdawnictwo. A Niemcy łaskawie dają, tyle że na 3,7-4,4% z tendencją mocno wzrostową (sami sprzedają swoje obligacje po minus 0,9%). Rozumiem i po części podzielam Twoją frustrację, ale musimy się zmagać z realnymi wyborami, a nie takimi, jakimi chcielibyśmy by były. Wybierając między rozwolnieniem a dżumą, wolę jednak to pierwsze. W ostatnich wyborach głosowałem anty-PIS, bo po prostu nie miałem innej alternatywy.

  A swoją drogą, to przy tak głęboko zakorzeniomym partyjniactwie (dodam, że zjawisko nie tylko nasze lokalne) wzmocniomym spuścizną mentalną po PRLu to obawiam się, że przyszły zwycięzca wyborów z wielką ochotą wymości się w post-PISowskim barłogu i ani będzie myślał cokolwiek zmieniać, tylko czerpać pełną garścią zgodnie z zasadą TKM-izmu. Inna sprawa, że są poważne przesłanki by sądzić, że PIS zabetonował się na dłużej. A nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

  Znalezione obrazy dla zapytania europa wschodnia

  Wyborców emerytów na ścianie wschodniej rozumiem. Ale jakież będzie zdziwiwnie głosującej na PiS/Kukiz/Korwin młodzieży, gdy w trzeba będzie spłacać koszty tej zabawy.

  Wiara, by słowo ciałem się stało, tkwi w ludziach i nic nie jest w stanie jej naruszyć.

  Pobożne życzenia, dominują nad realistycznym osądem.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :