• Teraz niestety mamy problemem z doborem fotowoltaiki do naszego domu 160m2.

  Przyjmując że będziemy zużywać: zużycie energii na poziomie 7 500 kWh rocznie - implikuje to instalacje na poziomie 8kW - koszt takie instalacji to średnio między 25.000 a 35.000 PLN + Do tych kwot należy dodać elementy magazynowania energii i dodatkowy przemiennik. 

  Teraz mamy mieszane opinie bo różne firmy przepychanie  rur   mówią nam różne rzeczy z tym związane. Jedni mówią że w Polsce nie ma wystarczająco naświetlenia na tego typu instalacje a drudzy mówią że bez problemu mają takie instalacje inwestorzy i się to sprawdza. 

  Czy macie jakieś koncepcje na ten temat ? Jakieś doświadczenie z instalacją off-gridową ? 

   jakich efektów można się spodziewać po 8kWp...:

  "Latitude: 52°13'46" North, 

  Longitude: 21°0'44" East

  Nominal power of the PV system: 8kWp

  Inclination of modules: 35deg.

  Orientation (azimuth) of modules: 0deg.

  Fixed angle 

  Month Ed Em Hd Hm

  1 6.55 203 0.97 30.1

  2 10.60 296 1.59 44.6

  3 23.00 713 3.59 111

  4 29.80 895 4.86 146

  5 32.00 993 5.44 169

  6 32.40 971 5.55 166

  7 31.20 966 5.40 167

  8 29.60 918 5.06 157

  9 23.50 704 3.87 116

  10 15.60 484 2.49 77.1

  11 7.14 214 1.10 33.0

  12 5.05 157 0.75 23.4

  Year 20.60 626 3.40 103

  Ed: Average daily electricity production from the given system (kWh)

  Em: Average monthly electricity production from the given system (kWh)

  Hd: Average daily sum of global irradiation per square meter received by the modules of the given system (kWh/m2)

  Hm: Average sum of global irradiation per square meter received by the modules of the given system (kWh/m2) Jedno źródło energii to... BRAK źródła.

  Brać trzeba to, co w danej CHWILI jest (zwykle w olbrzymim naddatku) i chować "na potem".

  Taki dom to wyspecjalizowany magazyn energii (ciepła , prądu) obudowany pomieszczeniami mieszkalnymi.

  Jak sę policzy średnią ILOŚĆ energii oferowanej przez Naturę, to wyjdzie, że jest jej dość.

  Tylko... nogami się ją gromadzi i w dziurawych wiaderkach trzyma, to jej... nie ma!

  A zwykła byle trawka nawet za kołem podbiegunowym sobie jakoś radzi...

  Więcej umie niż my...

   

  PVGIS (c) European Communities, 2001-2012"


  votre commentaire
 • Podsumowując ubiegłoroczną drużynówkę na Vikersundbakken (HS 225) napisaliśmy, że te zawody będziemy pamiętać długo. I rzeczywiście tak jest. Minęło 12 miesięcy, a obrazki z tamtego konkursu są jakby cały czas żywe. Skoczkowie stworzyli wówczas spektakl, który nie pozwolił oderwać wzroku od rywalizacji nawet na chwilę. Co najważniejsze, w tym przedstawieniu na absolutnie najwyższym poziomie, nie zabrakło świetnych skoków Biało-Czerwonych! Podopieczni Stefana Horngachera skakali jak nakręceni. Aż trzech z nich przekroczyło granicę 240. metra. Najlepiej spisał się Piotr Żyła, który w pierwszym swoim skoku uzyskał 245,5 metra. Niewiele słabsi byli Maciej Kot (244,5 metra) czy Kamil Stoch (243 metry). Łącznie Polacy zajęli 2. miejsce, przegrywając tylko z Norwegami. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy, ale i tak byli bardzo zadowoleni, bowiem w swoim składzie mieli nowego rekordzistę świata. Stefan Kraft poleciał aż na 253,5 metra. Tym samym poprawił o 1,5 metra rekord globu, który w tym samym konkursie ustanowił Robert Johansson.Czy w sobotę powtórka tak ekscytujących zawodów jest możliwa? Oczywiście, że tak. Już piątkowe próby skoczków w treningach i kwalifikacjach pokazały, że dalekich lotów nie zabraknie. Oczywiście, mimo że będą to zmagania drużynowe, oczy kibiców będą wpatrzone przede wszystkim na Kamila Stocha. Po piątkowych treningach, w których 30-latek nie był najlepszy, rywale mogli mieć nadzieję, że w końcu pokonają naszego reprezentanta. Nic bardziej mylnego. W kwalifikacjach Polak skoczył aż 242 metry i znów był nie do pokonania. Jeszcze powiększył swoją i tak bardzo dużą przewagę w Raw Air 2018 i w sobotę powinien być liderem Biało-Czerwonych. 

  Tradycyjnie celem Polaków będzie podium. Od czasu gdy kadrę prowadzi Stefan Horngacher nie musimy już obawiać się zawodów na mamucie. Nasi reprezentanci na tych skoczniach także odnajdują się świetnie. Celem realnym na sobotę jest 2. miejsce. Poza zasięgiem wydają się Norwegowie. O 2. lokatę Biało-Czerwoni, w składzie Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, będą rywalizować przede wszystkim z Niemcami.


  votre commentaire
 • Wasze kotły mają duży zakres modulacji 1,9-19 kW 

  Jaki zasobnik cwu do tego?? W trakcie budowy trafiłem na pewien kalkulator zużycia energii cieplnej który także przelicza koszt roczny ogrzania budynku. Taki kalkulator to raczej zabawka ale jakieś "przymiarki" zrobić można. Dobrze że dałeś chociaż 15 cm ja do podłogówki zalecam minimum 20 cm ale ja siedzę głównie w elektrycznych ogrzewaniach. Jak chcesz mieć dokładne obliczenia to tak jak podałem kontaktuj się z Asoltem. Tej pierwszy kocioł może być za słaby...

  Znalezione obrazy dla zapytania nowoczesne mieszkanie

  Nie wiem jak bardzo brać go na serio ale dzięki niemu mam 15 styro na parterze a nie 5 jak zaproponowali wykonawcy. 

  Do kogo mogę się zgłosić w celu obliczenia OZC ? Metraż domu i twój wynik mówi abyś skłaniał się raczej bliżej 20kW

  Niektórzy radzą aby przy wyborze kotła zorientować się w ilości serwisantów danej firmy w okolicy.

  Ich duża ilość świadczy o ilości urządzeń w okolicy i tym samym o małych problemach z kotłami.W zapewnia wyjątkowo wysoki komfort ciepłej wody: posiada on ładowany warstwowo zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 46 litrów. Podczas poboru ciepłej wody ilość ta jest porównywalna z oddzielnie ustawionym zasobnikiem ciepłej wody o pojemności 150 litrów.

  Wszystkie komponenty są dostępne od przodu, odstęp serwisowy z boku nie jest konieczny. Wszystkie elementy instalacji są już fabrycznie zmontowane. A z chwilą zawieszenia kotła na uchwycie ściennym wszystkie przewody grzewcze i wody pitnej są jednocze- śnie bezpiecznie i szczelnie połączone z siecią – bez śrubunków, zacisków lub lutowania.

  Jednakże serwisanci z czegoś muszą żyć a że z uruchamiania nowych instalacji i przeglądów raz do roku szału nie ma więc może to także świadczyć o dużej awaryjności  usługi wuko  danego producenta.

  Tak więc z uwagi na te dwa punkty widzenia zamiast z serwisantami rozmawiaj lepiej z zaufanym instalatorem.

  On jedyny nie doradzi i zainstaluje Ci czegoś z czym później będzie miał kłopoty.

  Jakie urządzenie musi dokupione być do sterowania kotłem w salonie 


  votre commentaire
 •  nie jest to zatem zbyt duża ingerencja w budynek. Przyjmując, że jest to budynek wolnostojący, mieszany system rozprowadzania ciepła, to można przyjąć, że twoje zapotrzebowanie na moc to ok. 12 kW, - to jest oczywiście na podstawie bardzo szczątkowych danych, więc niestety nie jest to wartość wiążąca i mimo wszystlo radzę zrobić dokładne wyliczenia, by niepotrzebnie nie przewymiarować kotła.

  Potrzebujesz zatem kotła kondensacyjnego takie jak Vitodens 200-W

  To wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny: 1,9-19 kW. o którym wspominasz to kondensat stojący wraz ze zintegorowanym zasobnikiem do CWU.

  Problemem sterowania kilkoma  obiegami nie jest sam piec ale ilość modułów jakie musisz dokupić aby taką regulację uzyskać.

  Może poszukaj tańszej oferty pieca wiszącego z osobnym zasobnikiem.

  Są całe pakiety wraz z regulatorem i zastawem przyłączeniowym oraz szachtem do komina.

  W podanym schemacie sterowanie może się odbywać osobno także gdyż regulator utrzymujący temperaturę będzie umieszczony w pomieszczeniu z podłogówką i tam temperatura będzie stała, natomiast pomieszczenia z kaloryferami można regulować albo poprzez zmianę krzywej grzewczej dla drugiego obiegu lub poprzez regulację zaworów grzejnikowych.

  Jeśli chodzi o zróżnicowanie temperatury pomiędzy obiegami podłogówki to można to jednorazowo uzyskać poprzez regulację rotametrami umieszczonymi na rozdzielaczu.

   

  Jeśli chodzi o opcję aby regulator widział dwa obiegi to najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z mieszacza umieszczonego na rozdzielaczu tylko dodanie do instalacji osobnej grupy pompowej z siłownikiem która będzie sterowana z modułu dołączonego do pieca tak jak to robi u siebie Vaillant.

  Instrukcje instalacji kotła kondensacyjnego do ściągnięcia z netu zawiera schematy także dwóch obiegów w których moze być zastosowana.

  Dołączenie modułu VR61/4 powoduje iż udrażnianie kanalizacji Warszawa regulator umieszczony w salonie widzi osobno dwa obiegi i wtedy jest możliwe nastawienie temperatur osobno dla obiegu podłogówki i osobno dla grzejników.

  Ponadto regulacja krzywej grzewczej już różnicuje temperatury obu obiegów.

  Regulacja osobno dla każdego pomieszczenia z podłogówką jest możliwa tylko poprzez zastosowanie zaworów na samym rozdzielaczu i regulatorów w każdym z pomieszczeń, jednakże taka regulacja nie współpracuje z regulatorem pieca przez co automatyka pieca i jego regulator pogodowy nie jest w stanie dopasować ustawień do ciągle zmieniajacych się warunków obiektu gdyż zawory na rozdzielaczach zamykające pętle podłogówki powodują cykliczne zmniejszanie lub zwiększanie się pojemności instalacji CO.

  U nas, katalogowo kosztuje on około 9 696 PLN netto- ale zawsze cenę można negocjować. Co posiada kocioł?

  c.w.u. ogrzewana w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem, lub 160, 200, 300 l - obok kotła

  z palnikiem promiennikowym MatriX

  z systemem kontroli i optymalizacji spalania Lambda Pro Control

  z wymiennikiem Inox-Radial ze stali szlachetnej i 10-letnim okresem gwarancji

  regulator pogodowy Vitotronic 200 z dużym kolorowym wyświetlaczem dotykowym

  menadżer energii pozwala kontrolować zużycie gazu i energii elektrycznej, aktualną moc z jaką pracuje kocioł i rozkład temperatury w zasobniku c.w.u.

   

   

   

  Mam nadzieję, że orientacyjne pomogłem. Co Ty na to?


  votre commentaire
 • Jest dużo konstruktorów, na pewno znajdzie się jakiś normalny który weźmie to i policzy tak jak trzeba. Przecież konstrukcyjnie to ściana od domu może mieć i 15cm i tyle maja z keramzytu czy ściany betonowe. W klockach styropianowych żelbet też ma 15cm grubości więc to nie jest tak ze tak być nie może bo może. A jak się nie uda to albo samemu zrobię sobie tak jak chcę albo zrobię na 24cm i po problemie. Pytam się na razie tu bo może ktoś zna się na tym i wie dokładnie jak to może być.To już inna sprawa bo jeśli tylko dogadasz się z kierbudem to możesz sobie zrobić nawet 10cm ściany fundamentowe bo i tak je obsypesz ziemią. Ale i tak po co o tym mówimy skoro zaczniesz dopiero za 2 lata to jeszcze raz wszystkie technologie budowy przerobisz w obliczeniach, Jeszcze samemu nie ma przygotowanego dobrze zapytania a czas szybko leci. Myślałem że to szybciej pójdzie ale nie ma czasu by tylko tym się zająć a że mi się nie śpieszy to robię to pomału. Mam nadzieję że w tym tygodniu to skończę i im wyślę. Miedzy czasie wyszło mi coś z technicznego punktu widzenia co do płatwi że źle je rozplanowałem wcześniej gdyż tak jak widać Skapnąłem się o tym dopiero jak właśnie szykuję sobie wymiary dokładne ścian aby im wysłać to wyceny. W tej wersji przy niższym położeniu płatwi myślałem aby między nimi dać h-blocki co przy aplikowaniu na pianie tego byłoby to bardzo szczelne połączenie a tak to przy wyższym położeniu płatwi zrobię inaczej i nie będzie między płatwiami h-blocków.

  Znalezione obrazy dla zapytania dom

  Niepotrzebnie by się je wyceniało.Po to by wiedzieć co może mnie czekać. Przez dwa lata to raczej działka mi się nie powiększy więc projektu raczej nie zmienię. Najwyżej będę się obijał między tymi dwoma czyli projektu bez garażu w bryle lub z nim jak ten który będę posyłał do wyceny bardziej szczegółowej."Zgodnie z treścią art. 29 ust. 1 pkt 12, uzyskanie pozwolenia na budowę nie jest także koniecznie w zakresie budowy tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu budowy, ale nie później niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w ww. zgłoszeniu. Definicję tymczasowego obiektu budowlanego zawiera art. 3 pkt 5 Prawa budowlanego, zgodnie z którym przez tymczasowy obiekt budowlany należy rozumieć obiekt budowlany przeznaczony do czasowego inspekcja kanalizacji  użytkowania w okresie krótszym od jego trwałości technicznej, przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki, a także obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem, jak: strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia namiotowe i powłoki pneumatyczne, urządzenia rozrywkowe, barakowozy, obiekty kontenerowe. Powyższe zwolnienie nie dotyczy obiektów, które mogą znacząco oddziaływać na środowisko w rozumieniu przepisów o ochronie środowiska. " 


  votre commentaire  Suivre le flux RSS des articles
  Suivre le flux RSS des commentaires