• Poprzedni premier brytyjski, zrobił sobie kuku: chciał coś udowodnić, a wyszło - "na złość babci"... Mimo, że obecnie wielu żałuje tego co się stało i wolałoby pozostania w Unii, odwrotu nie ma . Stracą wszyscy, myślę, że wielu już straciło . Polacy już są w odwrocie, waluta staniała, trudniej tam pracować, a dla tych co pozostaną - będzie trudniej dojechać i wrócić . Niestety moja opinia się potwierdza. Angole czyli Brytany to jedna wielka ciemna masa i niech ich wszystkich raz nareszcie nagły szlag trafi. Dopiero wtedy Europa może odetchnie. Unia się rozpadnie sama to tylko kwesta czasu. Jedynym ratunkiem jest wymiana rządzących lewackich fanatycznych głąbów i ograniczanie ich liczby o co najmniej połowę.Toż to pożera prawie ćwierć budżetu. Pamiętam protesty ludzi w tym celu w samej Brukseli. Brytyjczycy potrzebuja wstrzasu, zeby zrozumiec, ze czasy ich kolonialnej potegi dawno minely. Oni byli juz mocno zapoznieni przy wstepowaniu do UE, wlasciwie nie spelniali wtedy kryteriow, a w UE szybko sie podreperowali. 

  Znalezione obrazy dla zapytania brexit

  Teraz dopiero przyjdzie prawdziwe "sprawdzam". przez decyzje cam erona,ktory przeszedl do historii jako najgorszy premier GB brytyjczyucy dostana mocno po krzyzu a i Irlandie moga stracic. Szkocja tez nie jest pewna.jesli to sie stanie oznaczac to bedzie ,ze wlasnymi rekami dokonali rozbioru imperium,w drodze referendum, zwolennicy wychodzenia z unii jakoś nie potrafią wymienić konkretnych zysków z takiego pociągnięcia.

  moim zdaniem Brytyjczycy na tym wyłącznie tracą a dla Polski była by to kompletna katastrofa. co zrobiło się im ciepło w gacziach. UE dawno powinna sie pozbyć WB. Prezydent Francji Degol przestrzegał swego czasu przed przyjmowaniem do wspólnoty WB i wiedział co mówi.

  A wiele firm i instytucji na kontynencie tylko czeka, zeby zajac miejsce Brytyjczykow, glownie w sektorze uslug finansowych. Ktoś powie dwa czy trzy miliony to jeszcze nie taka wielka ilość. Zobaczmy więc, jaka to jest siła wyborcza. W Polsce jest ponad 30 milionów ludzi uprawnionych do głosowania. Biorąc pod uwagę, że frekwencja wynosi z reguły koło 50%, daje nam to 15 milionów aktywnych wyborców. 1,5 miliona z nich to aż 10%! Gdyby więc udało się Ukraińcom zorganizować to mogliby stworzyć trzecią siłę w sejmie, bez której poparcia może się okazać niemożliwe stworzenie koalicji! Jeśli nawet dzisiaj wydaje się to mało realne to wystarczy, że popłyną fundusze z Ukrainy i ta drzemiąca siła się przebudzi.


  votre commentaire
 • Teraz niestety mamy problemem z doborem fotowoltaiki do naszego domu 160m2.

  Przyjmując że będziemy zużywać: zużycie energii na poziomie 7 500 kWh rocznie - implikuje to instalacje na poziomie 8kW - koszt takie instalacji to średnio między 25.000 a 35.000 PLN + Do tych kwot należy dodać elementy magazynowania energii i dodatkowy przemiennik. 

  Teraz mamy mieszane opinie bo różne firmy przepychanie  rur   mówią nam różne rzeczy z tym związane. Jedni mówią że w Polsce nie ma wystarczająco naświetlenia na tego typu instalacje a drudzy mówią że bez problemu mają takie instalacje inwestorzy i się to sprawdza. 

  Czy macie jakieś koncepcje na ten temat ? Jakieś doświadczenie z instalacją off-gridową ? 

   jakich efektów można się spodziewać po 8kWp...:

  "Latitude: 52°13'46" North, 

  Longitude: 21°0'44" East

  Nominal power of the PV system: 8kWp

  Inclination of modules: 35deg.

  Orientation (azimuth) of modules: 0deg.

  Fixed angle 

  Month Ed Em Hd Hm

  1 6.55 203 0.97 30.1

  2 10.60 296 1.59 44.6

  3 23.00 713 3.59 111

  4 29.80 895 4.86 146

  5 32.00 993 5.44 169

  6 32.40 971 5.55 166

  7 31.20 966 5.40 167

  8 29.60 918 5.06 157

  9 23.50 704 3.87 116

  10 15.60 484 2.49 77.1

  11 7.14 214 1.10 33.0

  12 5.05 157 0.75 23.4

  Year 20.60 626 3.40 103

  Ed: Average daily electricity production from the given system (kWh)

  Em: Average monthly electricity production from the given system (kWh)

  Hd: Average daily sum of global irradiation per square meter received by the modules of the given system (kWh/m2)

  Hm: Average sum of global irradiation per square meter received by the modules of the given system (kWh/m2) Jedno źródło energii to... BRAK źródła.

  Brać trzeba to, co w danej CHWILI jest (zwykle w olbrzymim naddatku) i chować "na potem".

  Taki dom to wyspecjalizowany magazyn energii (ciepła , prądu) obudowany pomieszczeniami mieszkalnymi.

  Jak sę policzy średnią ILOŚĆ energii oferowanej przez Naturę, to wyjdzie, że jest jej dość.

  Tylko... nogami się ją gromadzi i w dziurawych wiaderkach trzyma, to jej... nie ma!

  A zwykła byle trawka nawet za kołem podbiegunowym sobie jakoś radzi...

  Więcej umie niż my...

   

  PVGIS (c) European Communities, 2001-2012"


  votre commentaire
 • Podsumowując ubiegłoroczną drużynówkę na Vikersundbakken (HS 225) napisaliśmy, że te zawody będziemy pamiętać długo. I rzeczywiście tak jest. Minęło 12 miesięcy, a obrazki z tamtego konkursu są jakby cały czas żywe. Skoczkowie stworzyli wówczas spektakl, który nie pozwolił oderwać wzroku od rywalizacji nawet na chwilę. Co najważniejsze, w tym przedstawieniu na absolutnie najwyższym poziomie, nie zabrakło świetnych skoków Biało-Czerwonych! Podopieczni Stefana Horngachera skakali jak nakręceni. Aż trzech z nich przekroczyło granicę 240. metra. Najlepiej spisał się Piotr Żyła, który w pierwszym swoim skoku uzyskał 245,5 metra. Niewiele słabsi byli Maciej Kot (244,5 metra) czy Kamil Stoch (243 metry). Łącznie Polacy zajęli 2. miejsce, przegrywając tylko z Norwegami. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy, ale i tak byli bardzo zadowoleni, bowiem w swoim składzie mieli nowego rekordzistę świata. Stefan Kraft poleciał aż na 253,5 metra. Tym samym poprawił o 1,5 metra rekord globu, który w tym samym konkursie ustanowił Robert Johansson.Czy w sobotę powtórka tak ekscytujących zawodów jest możliwa? Oczywiście, że tak. Już piątkowe próby skoczków w treningach i kwalifikacjach pokazały, że dalekich lotów nie zabraknie. Oczywiście, mimo że będą to zmagania drużynowe, oczy kibiców będą wpatrzone przede wszystkim na Kamila Stocha. Po piątkowych treningach, w których 30-latek nie był najlepszy, rywale mogli mieć nadzieję, że w końcu pokonają naszego reprezentanta. Nic bardziej mylnego. W kwalifikacjach Polak skoczył aż 242 metry i znów był nie do pokonania. Jeszcze powiększył swoją i tak bardzo dużą przewagę w Raw Air 2018 i w sobotę powinien być liderem Biało-Czerwonych. 

  Tradycyjnie celem Polaków będzie podium. Od czasu gdy kadrę prowadzi Stefan Horngacher nie musimy już obawiać się zawodów na mamucie. Nasi reprezentanci na tych skoczniach także odnajdują się świetnie. Celem realnym na sobotę jest 2. miejsce. Poza zasięgiem wydają się Norwegowie. O 2. lokatę Biało-Czerwoni, w składzie Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, będą rywalizować przede wszystkim z Niemcami.


  votre commentaire
 • Wasze kotły mają duży zakres modulacji 1,9-19 kW 

  Jaki zasobnik cwu do tego?? W trakcie budowy trafiłem na pewien kalkulator zużycia energii cieplnej który także przelicza koszt roczny ogrzania budynku. Taki kalkulator to raczej zabawka ale jakieś "przymiarki" zrobić można. Dobrze że dałeś chociaż 15 cm ja do podłogówki zalecam minimum 20 cm ale ja siedzę głównie w elektrycznych ogrzewaniach. Jak chcesz mieć dokładne obliczenia to tak jak podałem kontaktuj się z Asoltem. Tej pierwszy kocioł może być za słaby...

  Znalezione obrazy dla zapytania nowoczesne mieszkanie

  Nie wiem jak bardzo brać go na serio ale dzięki niemu mam 15 styro na parterze a nie 5 jak zaproponowali wykonawcy. 

  Do kogo mogę się zgłosić w celu obliczenia OZC ? Metraż domu i twój wynik mówi abyś skłaniał się raczej bliżej 20kW

  Niektórzy radzą aby przy wyborze kotła zorientować się w ilości serwisantów danej firmy w okolicy.

  Ich duża ilość świadczy o ilości urządzeń w okolicy i tym samym o małych problemach z kotłami.W zapewnia wyjątkowo wysoki komfort ciepłej wody: posiada on ładowany warstwowo zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 46 litrów. Podczas poboru ciepłej wody ilość ta jest porównywalna z oddzielnie ustawionym zasobnikiem ciepłej wody o pojemności 150 litrów.

  Wszystkie komponenty są dostępne od przodu, odstęp serwisowy z boku nie jest konieczny. Wszystkie elementy instalacji są już fabrycznie zmontowane. A z chwilą zawieszenia kotła na uchwycie ściennym wszystkie przewody grzewcze i wody pitnej są jednocze- śnie bezpiecznie i szczelnie połączone z siecią – bez śrubunków, zacisków lub lutowania.

  Jednakże serwisanci z czegoś muszą żyć a że z uruchamiania nowych instalacji i przeglądów raz do roku szału nie ma więc może to także świadczyć o dużej awaryjności  usługi wuko  danego producenta.

  Tak więc z uwagi na te dwa punkty widzenia zamiast z serwisantami rozmawiaj lepiej z zaufanym instalatorem.

  On jedyny nie doradzi i zainstaluje Ci czegoś z czym później będzie miał kłopoty.

  Jakie urządzenie musi dokupione być do sterowania kotłem w salonie 


  votre commentaire
 •  nie jest to zatem zbyt duża ingerencja w budynek. Przyjmując, że jest to budynek wolnostojący, mieszany system rozprowadzania ciepła, to można przyjąć, że twoje zapotrzebowanie na moc to ok. 12 kW, - to jest oczywiście na podstawie bardzo szczątkowych danych, więc niestety nie jest to wartość wiążąca i mimo wszystlo radzę zrobić dokładne wyliczenia, by niepotrzebnie nie przewymiarować kotła.

  Potrzebujesz zatem kotła kondensacyjnego takie jak Vitodens 200-W

  To wysokosprawny wiszący kocioł kondensacyjny: 1,9-19 kW. o którym wspominasz to kondensat stojący wraz ze zintegorowanym zasobnikiem do CWU.

  Problemem sterowania kilkoma  obiegami nie jest sam piec ale ilość modułów jakie musisz dokupić aby taką regulację uzyskać.

  Może poszukaj tańszej oferty pieca wiszącego z osobnym zasobnikiem.

  Są całe pakiety wraz z regulatorem i zastawem przyłączeniowym oraz szachtem do komina.

  W podanym schemacie sterowanie może się odbywać osobno także gdyż regulator utrzymujący temperaturę będzie umieszczony w pomieszczeniu z podłogówką i tam temperatura będzie stała, natomiast pomieszczenia z kaloryferami można regulować albo poprzez zmianę krzywej grzewczej dla drugiego obiegu lub poprzez regulację zaworów grzejnikowych.

  Jeśli chodzi o zróżnicowanie temperatury pomiędzy obiegami podłogówki to można to jednorazowo uzyskać poprzez regulację rotametrami umieszczonymi na rozdzielaczu.

   

  Jeśli chodzi o opcję aby regulator widział dwa obiegi to najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z mieszacza umieszczonego na rozdzielaczu tylko dodanie do instalacji osobnej grupy pompowej z siłownikiem która będzie sterowana z modułu dołączonego do pieca tak jak to robi u siebie Vaillant.

  Instrukcje instalacji kotła kondensacyjnego do ściągnięcia z netu zawiera schematy także dwóch obiegów w których moze być zastosowana.

  Dołączenie modułu VR61/4 powoduje iż udrażnianie kanalizacji Warszawa regulator umieszczony w salonie widzi osobno dwa obiegi i wtedy jest możliwe nastawienie temperatur osobno dla obiegu podłogówki i osobno dla grzejników.

  Ponadto regulacja krzywej grzewczej już różnicuje temperatury obu obiegów.

  Regulacja osobno dla każdego pomieszczenia z podłogówką jest możliwa tylko poprzez zastosowanie zaworów na samym rozdzielaczu i regulatorów w każdym z pomieszczeń, jednakże taka regulacja nie współpracuje z regulatorem pieca przez co automatyka pieca i jego regulator pogodowy nie jest w stanie dopasować ustawień do ciągle zmieniajacych się warunków obiektu gdyż zawory na rozdzielaczach zamykające pętle podłogówki powodują cykliczne zmniejszanie lub zwiększanie się pojemności instalacji CO.

  U nas, katalogowo kosztuje on około 9 696 PLN netto- ale zawsze cenę można negocjować. Co posiada kocioł?

  c.w.u. ogrzewana w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem, lub 160, 200, 300 l - obok kotła

  z palnikiem promiennikowym MatriX

  z systemem kontroli i optymalizacji spalania Lambda Pro Control

  z wymiennikiem Inox-Radial ze stali szlachetnej i 10-letnim okresem gwarancji

  regulator pogodowy Vitotronic 200 z dużym kolorowym wyświetlaczem dotykowym

  menadżer energii pozwala kontrolować zużycie gazu i energii elektrycznej, aktualną moc z jaką pracuje kocioł i rozkład temperatury w zasobniku c.w.u.

   

   

   

  Mam nadzieję, że orientacyjne pomogłem. Co Ty na to?


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique