• Miałem się tu nie odzywać, bo zmieniasz koncepcje jak rękawiczki ale jak już, to odwróć układ pomieszczeń na górze i zrób taras nad garażem z wyjściem z sypialni dzieci zamiast tego nieszczęsnego balkonu. Poza tym i tak dojdziesz do silikatów i grubej warstwy ocieplenia. To tylko kwestia czasu i twojej niezwykłej odporności na racjonalne argumenty. Miałem wersję z tarasem nad garażem ale pisano mi że takie tarasy lubią przeciekać a aby nie przeciekało to będzie to kosztowne i ogólnie drogie więc temu go odpuściłem bo też nie jest mi tak potrzebny że musi być. Balkonik byłby przy okazji jako okap do okna południowego a jego koszt nie będzie masakryczny bo przy konstrukcji drewnianej domu to belki stropowe będą tylko trochę dłuższe tworząc balkon. Myślałem o układzie pomieszczeń takim co napisałeś ale w tym będzie odrobinę łatwiej z kanalizacją i doprowadzeniem wody, bo łazienki są blisko pomieszczenia gospodarczego (na parterze obok a na piętrze idealnie nad) więc wole ta wersję co na zdjęciach. Też jak się wyjdzie po schodach na piętro to w tej wersji będzie wygodniej bo można od razu na wprost korytarzem przejść a nie tylko jedna opcja czyli w bok. To się mi wydaje praktyczniejsze. Ruszyć to na pewno ruszy tylko pytanie brzmi bardziej kiedy. Spłacając spokojnie kredyty które mam to za 6lat będę miał czyste konto więc wtedy to ostatecznie będę budował na 1000%. Ale zacząłem dopiero nadpłacać więc przy dobrych wiatrach za 2lata będę mógł ruszyć poważniej z budową a jak żona dostanie w Ustroniu dotacje na dzieci w żłobku i w końcu zarobi tyle co już dawno temu powinna zarobić to w przyszłym roku jadę z formalnościami. To będę wiedział pod konie miesiąca. Pewnie już jakieś formalności bym załatwiał gdyby żona drugiego oddziału żłobka nie otworzyła. W ustroniu znalazło się dobre i niedrogie miejsce a że mieli obiecane że będzie dotacja jak się otworzą bo żłobek był pilnie potrzebny to otworzyły. Potem się okazało że w budżecie nie ma na to przewidzianych pieniędzy i tak jada od kwietnia bez dotacji i robią za 1000zł bo wszystkie opłaty musi ponosić z tego co rodzice zapłacą. Jakby się powiedziało ze żłobek kosztuje 1000zł to pewni nikt by nie przyszedł więc musiały dać niższą cenę i przetrwać do tego jak w listopadzie gmina będzie uchwalała budżet na kolejny rok. Mi pozostaje tylko czekać a jak się czeka to przy okazji rozważam różne opcje budowania. Mam nadzieję że wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami i w przyszłym roku będę mógł załatwiać papiery bo od tego czekania to nic dobrego nie przychodzi.

  Na obecnym etapie niczego nie wykluczam ale jak byłaby toi wersja murowana to ściany zewnętrzne z BK a wew mogłyby być z silki lub też BK. Tynk by się zrobiło C-W o gr.10-15mm więc to też dobrze wygłuszy nawet ściany z BK. Na razie poczekam jak będę znał cenę za h-blocki bo nie wiem czy brnąć w to klimatyzacja  dalej czy lepiej odpuścić (jak będzie strasznie drogo). Weekend zleciał a ja jeszcze nawet zapytania szczegółowego nie przygotowałem, jakoś szybko czas zleciał. A że się nie śpieszy to na spokojnie. Na razie mam wizualizacje z etapów poszczególnych prac które przewiduje. Jest tego dość sporo (ponad 60 obrazków) i nie chce mi się tego tu wrzucać. Jak ktoś będzie chciał to na maila mu to wyślę. 

  Jak już piszesz to przy okazji zapytam Cie o coś z technicznego punktu widzenia. Chodzi mi o fundamenty. Pod ściany z h-blocka wybrałbym humus jakieś 30cm a następnie koparka łyżką o szerokości 40cm na głębokość ok.50cm wykopała by mi rowki pod ławy fundamentowe ścian zewnętrznych oraz węższą łyżką (30-35cm) pod ściany wewnętrzne. 


  votre commentaire
 • Dzisiaj BK muruje się na klej w piance i nie trzeba niczego mieszać, ani myć. Nadproża też są prefabrykowane i robi się je błyskawicznie.Ale tylko wtedy gdy sam budujesz bo dla ekipy to jeden ciort i liczą tak samo mimo że zrobią to dwa razy szybciej niż z silki lub ceramiki na tradycyjnej zaprawie. Wiem że z BK też można w miarę szybko zbudować i też byłoby to ciekawe przeżycie. Najlepiej to by się przydało parę domów postawić a tak to trzeba wybrać konkretnie jeden typ. Z betonu komórkowego stawiane są obiekty handlowe i to nie jest przypadkowy wybór - po prostu materiał z robocizną wychodzi najtaniej. Czy ja wiem że się skończą... albo dojdą nowe rozterki. Jeszcze bym musiał znaleźć kogoś kto by murował takk jakby ja to chciał a z tym to może być problem. Byłem u kumpla na budowie jak budował, widziałem jak teściu (stary budowlaniec) murował na klej i walił tyle tego kleju jakby to była tradycyjna zaprawa to miałem już dość takich fachowców. myślę że dość ciekawie wygląda i można zaakceptować skosy. Ścianka kolankowa będzie miała na gotowo ok.135cm a kąt dachu 45*. Dzięki temu skosy nie będą aż tak bardzo ograniczały możliwości aranżacji poddasza. Trochę będzie trzeba pokombinować z szafami ale najwyżej porobię je z płyt osb tam gdzie typowa Tą wersję mogę zrobić z h-blocków ale też oczywiście w wersji murowanej z BK+20cm styro. Taki murowany nie może równać się z jakością h-blocka jeżeli chodzi o izolacyjność cieplną ale musi to być w rozsądnej cenie, aby nie wyszło, że bardziej opłaci się dać 30cm styro na BK i okna montowane w ociepleniu niż h-block z 10cm białego styro+5cm wełny w przestrzeni instalacyjnej i ciepły montaż okien na taśmach.


  votre commentaire
 • Polska od morza do morza…Po pierwsze kraj nasz.nigdy nie miala floty od mieszka I do początków XX wieku..Nie znam zadnego polskiego statku,okretu czy bitwy morskiej. Polska z mniejszościami narodowymi to 100% krwawy konflikt np Anglia/IrlandiaPn, Hiszpania/Baskowie itd. „poza tym Węgry to stary, środkowoeuropejski kraj, głęboko w tej Europie Środkowej osadzony, a my jesteśmy ni to wschodnia, ni to środkowa, osobna jakość, węgierski konserwatyzm to nasz liberalizm, ludzie, co tu porównywać?” Widać to na przykładzie jobbiku i sztrzałokrzyżowców. Panie  może darujemy sobie ten bieda okcydentalizm zwłaszcza w czasach kiedy nawet w takiej Holandii jedną z głownych partii są oszołomy od „zamknąć meczety, zakazać koranu, robić deportacje itp” Podejrzewam, że dla wielu ludzi w naszym swojskim onr to byłaby przesada bo „tatarzy z którymi dobrze żyjemy”. dotyka ludzi ciągle mających nadzieję „że nie jest jeszcze aż tak żle”.

  Trzeżwi rozpoznają,że może być tylko gorzej,bowiem psychopatia nie jest uleczalna a tzw suweren jest jak lawa plugawa i strach schodzić do głębi.

  „Wysortie !” pozostaje jedyną opcją dla osobników bez nadziei doczesnej i całkowicie pozbawionych obietnic

  Dzieki Stalinowi mamy Polske z długą linia brzegową Baltyku, bez . Niemcow, Ukraińców…Zamiast Wilna(litewski) i Lwowa(ukrainski) po nieniecki portowy szczecin i Wroclaw i ziemie zachodnie z murowanymi gospodarstwami.. Wydaje mi sie , ze Stalin szczodry byl…


  votre commentaire
 • Polska idiotami stoi; pamiętam kiedy poniektórzy, gorąco namawiali do głosowania na Dudę, co miało w/g ich pokrętnej logiki, rozłożyć PIS na łopatki.

  Potem uparcie głosili nieuchronny upadek PIS, który już za chwilę miał nastąpić w wyniku szaleńczych działań tej partii. Z tym „rozpychaniem się w Europie” to lekka przesada. Pyskują na rynek wewnętrzny, w guście własnych wyborców, przekonanych że bezczelność = siła. Na zewnątrz grzecznie wszystko podpisuja z wyjątkiem spraw dotyczących zakresu ich władzy wewnętrznej.

  Na dodatek siędzą w kieszeni niemieckiej, bo muszą pożyczac na swoje rozdawnictwo. A Niemcy łaskawie dają, tyle że na 3,7-4,4% z tendencją mocno wzrostową (sami sprzedają swoje obligacje po minus 0,9%). Rozumiem i po części podzielam Twoją frustrację, ale musimy się zmagać z realnymi wyborami, a nie takimi, jakimi chcielibyśmy by były. Wybierając między rozwolnieniem a dżumą, wolę jednak to pierwsze. W ostatnich wyborach głosowałem anty-PIS, bo po prostu nie miałem innej alternatywy.

  A swoją drogą, to przy tak głęboko zakorzeniomym partyjniactwie (dodam, że zjawisko nie tylko nasze lokalne) wzmocniomym spuścizną mentalną po PRLu to obawiam się, że przyszły zwycięzca wyborów z wielką ochotą wymości się w post-PISowskim barłogu i ani będzie myślał cokolwiek zmieniać, tylko czerpać pełną garścią zgodnie z zasadą TKM-izmu. Inna sprawa, że są poważne przesłanki by sądzić, że PIS zabetonował się na dłużej. A nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

  Znalezione obrazy dla zapytania europa wschodnia

  Wyborców emerytów na ścianie wschodniej rozumiem. Ale jakież będzie zdziwiwnie głosującej na PiS/Kukiz/Korwin młodzieży, gdy w trzeba będzie spłacać koszty tej zabawy.

  Wiara, by słowo ciałem się stało, tkwi w ludziach i nic nie jest w stanie jej naruszyć.

  Pobożne życzenia, dominują nad realistycznym osądem.


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique